top of page

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

CZY MOGĘ ROZPOCZĄĆ NAUKĘ OD GITARY ELEKTRYCZNEJ?

Czyli od jakiego typu gitary najlepiej rozpocząć swoją muzyczną przygodę.

Nasze wieloletnie doświadczenia dydaktyczne jednoznacznie wskazują, że najlepszą gitarą do nauki pierwszych akordów i bić - czyli umiejętności, których większość z Was chce się uczyć na początku Waszej gitarowej drogi, a z czym my w pełni się zgadzamy i co w 100% popieramy, jest gitara klasyczna.

Dlatego też Kuźni Gitarzystów uczniowie poziomu podstawowego ćwiczą na lekcjach wyłącznie na gitarach klasycznych.

Warto dodać, że

- nie musicie posiadać swojej gitary klasycznej - gitary Yamaha C30 czekają na Was w naszym lokalu :)

- na poziomie średnio zaawansowanym gramy już głównie na gitarze akustycznej oraz elektrycznej!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zaletach gitary klasycznej jako najbardziej odpowiedniego instrumentu "na początek", zachęcamy Was do zapoznania się z artykułem na ten temat dostępnym na naszym blogu - kliknijcie tylko na przycisk poniżej! :)

JAKIE STRUNY DO GITARY ELEKTRYCZNEJ?

Czyli jaka grubość, jaka marka i dlaczego tak drogo ;)


Zacznijmy od grubości - jeśli nie macie sprecyzowanych potrzeb w tej kwestii, najlepiej byłoby na początek poobcować ze standardową grubością strun do gitary elektrycznej, t.j. 10-46, gdzie 10 to rozmiar struny najcieńszej, 46 zaś - struny najgrubszej.

Co do marki strun - polecamy dwie opcje.


Pierwsza: dobrze, tanio i na krótki okres (t.j. zakładamy, że zmieniamy struny maks. po 1-2 miesiącach grania) - wówczas spróbujcie Ernie Ball - Regular Slinky.

Druga: dobrze, drożej i na długi okres (t.j. możemy nie zmieniać strun nawet i przez rok, ciesząc się przez cały ten okres "świeżym" brzmieniem strun) - przy takim podejściu polecamy struny Elixir Optiweb.

Poniżej znajdziecie link do sklepu TanieStruny.pl, z którym mamy przyjemność współpracować od dnia założenia naszej szkoły - z łatwością znajdziecie tam obydwa w.w. modele strun :)

bottom of page