top of page

NAUKA ONLINE

LEKCJE ONLINE

Nasz kurs gitarowy online nie różni się w kwestii programu oraz metodyki znacząco od naszych lekcji lokalowych.

Tutaj także praca opiera się na grze z przygotowanymi przez nas podkładami, tyle że w przypadku lekcji online uczeń włącza je na swoim komputerze i ćwiczy z nimi pod okiem i zgodnie z poradami nauczyciela Kuźni Gitarzystów po drugiej stronie ekranu.

Nasze doświadczenia oraz feedback ze strony uczniów jasno pokazują, że efektywność lekcji zdalnych plasuje się na poziomie ok. 80% w stosunku do lekcji stacjonarnych, co wydaje nam się być bardzo dobrym wynikiem, wziąwszy pod uwagę sporą oszczędność czasu wynikającą z braku konieczności dojazdu do naszego lokalu.

SPRZĘT

Do lekcji online będziecie potrzebowali min. dwóch urządzeń:

  • telefonu lub tabletu do przekazywania dźwięku i obrazu

  • komputera lub tabletu do włączania podkładów (nie musi być wyposażony w kamerkę internetową ani mikrofon)

My z naszej strony jesteśmy do lekcji przygotowani tak, żeby Wasze doświadczenie lekcji zdalnych nie odbiegało znacząco od lekcji face to face. W każdej naszej sali dydaktycznej znajdziecie m.in.:

  • dwie kamery: jedną do przekazywania obrazu nauczyciela, drugą do pokazywania zbliżeń na jego lewą lub prawą rękę

  • mikrofony pojemnościowe do rejestrowania głosu nauczyciela oraz dźwięków gitary 

  • duże monitory, na których nauczyciel bez problemu będzie mógł dojrzeć każdy szczegół ustawienia Waszych dłoni na instrumencie

PODKŁADY

Powodem, dla którego efektywność lekcji zdalnych w naszej szkole jest tak wysoka, są również podkłady przygotowane specjalnie pod kątem lekcji online. 

Mają one na celu maksymalne zbliżenie Waszego doświadczenia lekcji online do sytuacji, która miałaby miejsce podczas lekcji lokalowej, ze szczególnym naciskiem na grę w duecie. 


Podkłady te dzielą się na dwa rodzaje: 

  • z gitarą podkładową - gracie wówczas do podkładu, na którym nagraliśmy zarówno gitarę podkładową, której partię macie dodatkowo zagrać Wy, jak i partię solową, którą podczas lekcji lokalowej grałby nauczyciel

  • z metronomem - gracie wówczas partię podkładu do metronomu oraz nagranej przez nas partii solowej

bottom of page