top of page

AKTUALNOŚCI

gitarzysta do oddania.jpg

PRZYGARNIJ ''GITARZYSTĘ''!

23.10.2023

Uwaga! Ruszamy z akcją "Przygarnij Gitarzystę"! 💥🧐

 

A tak na poważnie: nasza kolekcja magazynów "Gitarzysta" tak bardzo nam się rozrosła, że musimy ponownie ją uszczuplić ☝

 

Jeśli więc ktoś z Was miałby ochotę wejść w posiadanie dowolnej ilości numerów bardziej lub mniej aktualnych - częstujcie się na zdrowie! Numery "do wzięcia" znajdziecie przy drzwiach wejściowych do naszego lokalu 😊

nie prześpij 2.jpg

NABÓR NA NOWY ROK ROZPOCZĘTY!

08.09.2023

NIE PRZEŚPIJ!... naboru na nowy rok szkolny w Kuźni Gitarzystów! ☝🤦😆🫶


Niby dopiero początek września, ale w naszych grafikach uchowało się już tylko kilka wolnych miejsc, zachęcamy zatem do rychłych działań! 🤓🎸🔥

Unforgiven podkłady.png

NOWE PODKŁADY DO "UNFORGIVEN"!

01.09.2023

Cieszymy się, że możemy się pochwalić nagraniem nowych podkładów do tematu z "Unforgiven" autorstwa dość popularnej grupy thrash metalowej Metallica 🤘🙃

Podkłady nagraliśmy na gitarze klasycznej, jak w oryginale, na dwa mikrofony (gryf i pudło), dla wszystkich 2-taktowych i dłuższych fragmentów tematu.
Do podkładów dodaliśmy oczywiście - tutaj spécialités de la maison - "znikający" metronom ☝

rzutki 4.jpeg

DBAMY O TĘŻYZNĘ FIZYCZNĄ!

24.08.2023

W związku z tym, że sport to zdrowie, postanowiliśmy przenieść naszą tablicę z kuchni do nieco bardziej dostępnego miejsca w naszym lokalu! 💪😁

Prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności oraz wstrzymanie rzutów na czas opuszczania sal przez ich użytkowników! 🤦👌

shred with shifty.jpeg

NOWY GITAROWY PODCAST!

15.08.2023

Chris Shiflett, gitarnik Foo Fighters, niedawno ruszył ze swoim podcastem, w którym rozpracowują legendarne solówki wraz z ich autorami!

Jeśli ktoś po graniu solówek oraz ich słuchaniu marzy żeby jeszcze posłuchać... rozmów o solówkach - it's Your lucky day! 😆🤦👌🎸🔥

IMG_0424.heic

WIĘCEJ ZIELONEGO!

24.07.2023

Wygląda na to, że zrobiliśmy skok na kwiaciarnię  😜👌😄

A tak na poważnie - w Kuźni pojawiło się sporo nowych kwiatów! 

Od razu jakoś tak lepiej wszystko brzmi... 🎸🤘🤣 

Screenshot 2023-07-19 at 14.27.03.png

KUŹNIA OTWARTA W WAKACJE!

19.07.2023

Wakacje rozpoczęte, my jednak gramy i działamy przez cały lipiec i sierpień! 🎸🔥🤘

W grafikach zrobiło się nieco "luźniej", jeśli więc przez wakacje chcielibyście podgonić nieco z materialem na kursie intensywnym lub może po prostu jest to dla Was dobry moment, żeby zacząć Waszą przygodę z gitarą - zapraszamy! 👌🤓

Melodia Molowa podkłady.png

NOWE PODKŁADY DLA POZIOMU PODSTAWOWEGO!

18.05.2022

Regularnie nagrywamy nowe podkłady z gitarą solową dla ścieżek przejścia, całych utworów oraz ich fragmentów.


Ostatnio nowe podkłady stworzyliśmy m.in. do "Melodii Molowej" (próbka poniżej:), "Melodii Durowej" oraz utworów "Knockin' On Heaven's Door", "House of the Rising Sun", "Kołysanka Dla Nieznajomej" i "Wehikuł Czasu".


Jeśli więc uczycie się w Kuźni na poziomie podstawowym - warto raz na jakiś czas zerknąć do folderu z podkładami do opracowywanego przez Was utworu i pobrać zaktualizowane nagrania :)

mkp mini.jpeg

KLAWIATURA STERUJĄCA AKAI MPK25!

11.05.2022

Zakupiliśmy kolejna klawiaturę sterującą - tym razem model AKAI MPK25!


Klawiatura ta różni się od dostępnych w naszych salach dydaktycznych klawiatur LPK25 tym, że posiada legendarne już pady perkusyjne firmy AKAI, dzięki którym dużo łatwiej można zaprogramować ścieżkę perkusji podczas dokonywania nagrań.


Klawiatura od razu przeszła chrzest bojowy - przy użyciu wspomnianych padów powstała m.in. perkusja do stworzonych przez nas od zera podkładów do utworu "Smoke on the Water", z którymi macie lub być może będziecie mieli okazję grać na poziomie średnio zaawansowanym (próbka pod przyciskiem poniżej:).

Stairway metronom.png

METRONOM DO "STAIRWAY TO HEAVEN"!

05.05.2022

Ukończyliśmy prace nad dość niecodziennym projektem - stworzyliśmy metronom grający... nierówno ;) 


ZdecydowaliśmY, że ćwiczenie tego utworu ze standardowym metronomem grającym równo sprawi, że stracimy sporo cennych informacji dydaktycznych, stworzyliśmy zatem autorski metronom, który klika dokładnie wtedy, kiedy Jimmy Page zagrał w danym momencie każdy z kolejnych dźwięków w intro do "Stairway to Heaven".

Podkłady ze ścieżką wspomnianego metronomu znajdziecie - jak zwykle - w folderze z podkładami przeznaczonymi dla naszych uczniów. Poniżej zaś pod przyciskiem - krótka próbka :)

skale a akordy_edited.jpg

NOWY TEMAT W "BLOKU TEORETYCZNYM"!

04.05.2022

Kończymy prace nad metodyką nowego działu teoretycznego mającego powiązać omówione wcześniej skale z akordami pojawiającymi się w utworach. 


Naszym celem jest pokazanie wam m.in., które dokładnie akordy w danej kadencji "wymuszają" zmianę skali z np. jońskiej na miksolidyjską lub z eolskiej na dorycką.

Po omówieniu tematu w przedstawiony sposób z kilkorgiem uczniów wyglada na to, że znaleźliśmy "złoty środek" na zaznajomienie Was z powyższą zależnością :)

Mozos.jpeg

STUDYJNY STATYW MIKROFONOWY MOZOS SB37!

02.05.2022

Do naszej pracowni zakupiliśmy studyjny statyw mikrofonowy marki Mozos, który ma być konkurencją dla flagowego produktu konkurencyjnej firmy Rhode - statywu PSA1.

Statyw, montowany do biurka, dzięki obrotowemu ramieniu, które można w dość szerokim zakresie skracać lub wydłużać, pozwoli nam wygodnie i szybko nagrywać podkłady z użyciem gitary akustycznej.

Statyw uczestniczył już w pierwszych nagraniach kuźniowych - nagraną dzięki niemu znakomicie brzmiącą ścieżkę gitary akustycznej możecie usłyszeć m.in. w podkładzie do improwizacji dla poziomu średnio zaawansowanego do utworu "Knockin' On Heaven's Door"

Statyw jest wykorzystywany przez nas również podczas lekcji online prowadzonych z naszej sali A w celu jeszcze dalej idącego polepszenia jakości dźwięku, który dociera do Was podczas lekcji.

mpk 25.jpeg

KLAWIATURY STERUJĄCE AKAI LPK25!

13.04.2022

Trochę się chcemy pochwalić, że w naszych salach dydaktycznych pojawiły się klawiatury sterujące Akai LPK25.


Sprzężone z programem GarageBand, którego używamy na lekcjach m.in. do dokonywania nagrań, będą grały pięknym brzmieniem fortepianu koncertowego :)


Bo wiadomo, na gitarze pewne harmoniczne sprawy trudno zobaczyć.

A tutaj proszę - wszystko czarno na białym! ;P 

Caya podłady.png

NOWE PODKŁADY DLA POZIOMU ŚREDNIO ZAAWANSOWANEGO!

04.04.2022

Kto za Was pracuje nad utworem Nirvana "Come As You Are", Deep Purple "Smoke on the Water" lub Metallica "One" - ten niech lepiej uda się do naszego kuźniowego folderu Google "Materiały dla uczniów" i ponownie pobierze podkłady do ćwiczeń, bo właśnie miała miejsce ich poważna aktualizacja!

Wszystkie utwory doczekały się nagrań z gitarą solową - czy to z backing trackiem, czy metronomem, czy jedno i drugie! 

Podkłady pozwolą też na ćwiczenie gry w duecie również podczas lekcji online, co do tej pory było możliwe prawie wyłącznie przy okazji lekcji lokalowych.

Życzymy udanej gry! :)

fb gs.jpeg

SERWIS GITAR ELEKETRYCZNYCH ZAKOŃCZONY!

26.03.2022

Miło nam poinformować, że wszystkie nasze gitary elektryczne "zaliczyły" okresowy przegląd i ustawienie w naszej zaprzyjaźnionej pracowni lutniczej Guitar Service.
W gitarach zostały m.in. zmienione struny na długowieczne struny firmy Elixir (model Opti Web, grubość 10-46). 
Technicy z Guitar Service ustawili też odpowiednią akcję strun, menzurę oraz wysokość pickupów.
Teraz zostaje już tylko grać! :)

bottom of page