top of page

AKTUALNOŚCI

Melodia Molowa podkłady.png

NOWE PODKŁADY DLA POZIOMU PODSTAWOWEGO!

18.05.2022

Regularnie nagrywamy nowe podkłady z gitarą solową dla ścieżek przejścia, całych utworów oraz ich fragmentów.


Ostatnio nowe podkłady stworzyliśmy m.in. do "Melodii Molowej" (próbka poniżej:), "Melodii Durowej" oraz utworów "Knockin' On Heaven's Door", "House of the Rising Sun", "Kołysanka Dla Nieznajomej" i "Wehikuł Czasu".


Jeśli więc uczycie się w Kuźni na poziomie podstawowym - warto raz na jakiś czas zerknąć do folderu z podkładami do opracowywanego przez Was utworu i pobrać zaktualizowane nagrania :)

Aktualności: News
mkp mini.jpeg

KLAWIATURA STERUJĄCA AKAI MPK25!

11.05.2022

Zakupiliśmy kolejna klawiaturę sterującą - tym razem model AKAI MPK25!


Klawiatura ta różni się od dostępnych w naszych salach dydaktycznych klawiatur LPK25 tym, że posiada legendarne już pady perkusyjne firmy AKAI, dzięki którym dużo łatwiej można zaprogramować ścieżkę perkusji podczas dokonywania nagrań.


Klawiatura od razu przeszła chrzest bojowy - przy użyciu wspomnianych padów powstała m.in. perkusja do stworzonych przez nas od zera podkładów do utworu "Smoke on the Water", z którymi macie lub być może będziecie mieli okazję grać na poziomie średnio zaawansowanym (próbka pod przyciskiem poniżej:).

Aktualności: News
Stairway metronom.png

METRONOM DO "STAIRWAY TO HEAVEN"!

05.05.2022

Ukończyliśmy prace nad dość niecodziennym projektem - stworzyliśmy metronom grający... nierówno ;) 

A mianowicie - jeśli przysłuchacie się gitarze Jimmie Page'a w intro do klasyka wszechczasów "Stairway to Heaven" legendarnego Led Zeppelin zauważycie pewnie, że Page nie gra wszystkiego w jednakowym tempie jak "od linijki" czy też... jak z metronomem :)

Wręcz przeciwnie, bardzo muzykalnie zwalnia i przyspiesza grane frazy, co zdecydowanie dodaje klimatu i "powietrza" granej partii.


Zdecydowaliśmy zatem, że ćwiczenie tego utworu ze standardowym metronomem grającym równo sprawi, że stracimy sporo cennych informacji dydaktycznych, stworzyliśmy zatem autorski metronom, który klika dokładnie wtedy, kiedy Jimmy Page zagrał w danym momencie każdy z kolejnych dźwięków w intro do "Stairway to Heaven".

Podkłady ze ścieżką wspomnianego metronomu znajdziecie - jak zwykle - w folderze z podkładami przeznaczonymi dla naszych uczniów. Poniżej zaś pod przyciskiem - krótka próbka :)

Aktualności: News
skale a akordy_edited.jpg

NOWY TEMAT W "BLOKU TEORETYCZNYM"!

04.05.2022

Kończymy prace nad metodyką nowego działu teoretycznego mającego powiązać omówione wcześniej skale z akordami pojawiającymi się w utworach. 


Naszym celem jest pokazanie wam m.in., które dokładnie akordy w danej kadencji "wymuszają" zmianę skali z np. jońskiej na miksolidyjską lub z eolskiej na dorycką.

Po omówieniu tematu w przedstawiony sposób z kilkorgiem uczniów wyglada na to, że znaleźliśmy "złoty środek" na zaznajomienie Was z powyższą zależnością :)

Aktualności: News
Mozos.jpeg

STUDYJNY STATYW MIKROFONOWY MOZOS SB37!

02.05.2022

Do naszej pracowni zakupiliśmy studyjny statyw mikrofonowy marki Mozos, który ma być konkurencją dla flagowego produktu konkurencyjnej firmy Rhode - statywu PSA1.

Statyw, montowany do biurka, dzięki obrotowemu ramieniu, które można w dość szerokim zakresie skracać lub wydłużać, pozwoli nam wygodnie i szybko nagrywać podkłady z użyciem gitary akustycznej.

Statyw uczestniczył już w pierwszych nagraniach kuźniowych - nagraną dzięki niemu znakomicie brzmiącą ścieżkę gitary akustycznej możecie usłyszeć m.in. w podkładzie do improwizacji dla poziomu średnio zaawansowanego do utworu "Knockin' On Heaven's Door"

Statyw jest wykorzystywany przez nas również podczas lekcji online prowadzonych z naszej sali A w celu jeszcze dalej idącego polepszenia jakości dźwięku, który dociera do Was podczas lekcji.

Aktualności: News
mpk 25.jpeg

KLAWIATURY STERUJĄCE AKAI LPK25!

13.04.2022

Trochę się chcemy pochwalić, że w naszych salach dydaktycznych pojawiły się klawiatury sterujące Akai LPK25.


Sprzężone z programem GarageBand, którego używamy na lekcjach m.in. do dokonywania nagrań, będą grały pięknym brzmieniem fortepianu koncertowego :)


Bo wiadomo, na gitarze pewne harmoniczne sprawy trudno zobaczyć.

A tutaj proszę - wszystko czarno na białym! ;P 

Aktualności: News
Caya podłady.png

NOWE PODKŁADY DLA POZIOMU ŚREDNIO ZAAWANSOWANEGO!

04.04.2022

Kto za Was pracuje nad utworem Nirvana "Come As You Are", Deep Purple "Smoke on the Water" lub Metallica "One" - ten niech lepiej uda się do naszego kuźniowego folderu Google "Materiały dla uczniów" i ponownie pobierze podkłady do ćwiczeń, bo właśnie miała miejsce ich poważna aktualizacja!

Wszystkie utwory doczekały się nagrań z gitarą solową - czy to z backing trackiem, czy metronomem, czy jedno i drugie! 

Podkłady pozwolą też na ćwiczenie gry w duecie również podczas lekcji online, co do tej pory było możliwe prawie wyłącznie przy okazji lekcji lokalowych.

Życzymy udanej gry! :)

Aktualności: News
fb gs.jpeg

SERWIS GITAR ELEKETRYCZNYCH ZAKOŃCZONY!

26.03.2022

Miło nam poinformować, że wszystkie nasze gitary elektryczne "zaliczyły" okresowy przegląd i ustawienie w naszej zaprzyjaźnionej pracowni lutniczej Guitar Service.
W gitarach zostały m.in. zmienione struny na długowieczne struny firmy Elixir (model Opti Web, grubość 10-46). 
Technicy z Guitar Service ustawili też odpowiednią akcję strun, menzurę oraz wysokość pickupów.
Teraz zostaje już tylko grać! :)

Aktualności: News
bottom of page