top of page

KADRA

Kowale_gitar_WEB-51_edited_edited_edited.jpg

BARTEK HOŁOWNIA

Pomysłodawca i założyciel Kuźni Gitarzystów. Wychowany na klasyce rocka i metalu, obecnie zafascynowany bluesem we wszystkich jego odsłonach.

Uczył się w klasie gitary w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie brał udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach. Wychowanek znakomitego gitarzysty jazzowego Artura Lesickiego, uznanego jazzmana Krzysztofa Barcika oraz wirtuoza gitary klasycznej Leszka Potasińskiego. Współtworzył warszawską grupę popową Ewa Szlachcic & Way No Way, udzielał się również jako gitarzysta sesyjny, współpracując „dorywczo” z czołowymi artystami sceny rozrywkowej (Mietek Szcześniak, Edyta Górniak, Krzysztof Kiljański, Dorota Miśkiewicz, orkiestry Tomka Szymusia, Tomka Filipczaka i Adama Sztaby). Brał udział w nagraniach programów telewizyjnych Taniec z Gwiazdami, X-Factor oraz Opolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej. Grał w orkiestrach teatrów muzyczny Roma i Rampa. Studiował również w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Marketing i Zarządzanie.
Obecnie zajmuje się przede wszystkim pisaniem i wydawaniem swojej muzyki. Na koncie ma wydanie dwóch albumów EP: “Na żywo w Harendzie” vol I i II, które dostępne są na YT oraz portalu Bandcamp.

Kowale_gitar_WEB-1.jpg

MICHAŁ SZCZERBIEC

Gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor. W Kuźni uczy od kwietnia 2017.

Swoje umiejętności muzyczne szlifował samodzielnie, zafascynowany brzmieniem gitary lat 60-tych. Fan Dire Straits i Marka Knopflera. 
Występował ze swoim zespołem na VIII Ochota Blues Festival, XIII Praski Blues, I Warsaw Guitar Night. Dzielił scenę z takimi artystami jak Leszek Cichoński, Krzysztof Ścierański, Janek Pentz czy Najlepszy Przekaz w Mieście. Został kilkukrotnie wyróżniony w konkursie gitarowym "Solo Życia". Publikował w książce "Wojny Gitarowe" w 2009 i 2011 r. wydawnictwa Absonic. 
Michał ma na koncie kilka płyt, m.in. „Stany skupienia” oraz “Chyba zapomniałem”. Aktywnie koncertuje w Warszawie i nie tylko.
Jest także aktorem, można go “spotkać” na małym ekranie w serialach i innych produkcjach TV.

bottom of page